Zaznacz stronę

Plan konferencji

9:00 Rozpoczęcie

Temat 1: Prawidłowa ochrona danych osobowych i danych, które stanowią tajemnicę firmy – praktyczne podejście – co zmieniło się w ciągu 4 lat od wejścia RODO, jakie są dobre praktyki, jak wygląda faktyczna współpraca z Urzędem Ochrony Danych. Co w rzeczywistości ma się znajdować w dokumentacji, jak podejść do bezpieczeństwa fizycznego i informatycznego. Jak chronić dane osobowe oraz takie, które stanowią tajemnicę firmy. O co chodzi w analizie ryzyka. Obalamy mity, tłumaczymy podejście UODO.

Temat 2:  Jak zapewnić bezpieczeństwo na swoim stanowisku pracy. Jakie obecnie zagrożenia możemy spotkać w sieci i jak przeciwdziałać atakom. Pokazanie w działaniu oprogramowania antywirusowego wraz z elementami blokującymi ransomware (czyli oprogramowanie, które szyfruje dla okupu) Pokażemy czym powinien wyróżniać się nowoczesny program antywirusowy i na co należy zwracać uwagę przy jego doborze.

przerwa:  można ją wykorzystać, żeby porozmawiać z osobami prowadzącymi poszczególne tematy.

Temat 3:  Zabezpieczenie danych firmowych przed wyciekami spowodowanymi celowym działaniem pracowników. Przedstawienie specjalnego oprogramowania do zarządzania bezpieczeństwem danych w firmach np. jak zrobić, by nie dało się załączyć konkretnych plików do poczty e-mail – czyli zabezpieczenie danych przed wyciekami , przed celowym lub przypadkowym działaniem pracowników – skorzystamy z oprogramowania

Temat 4: Kopie zapasowe, dokumentów, dysków, systemów kiedy możemy powiedzieć, że dane są bezpieczne, kiedy nasza kopia jest narażona na ataki, jak uniknąć niedziałających kopii zapasowych. Użyjemy do tego celu specjalnego oprogramowania – pokażemy jak bez wielkiej infrastruktury i nakładów przygotować działającą kopię zapasową, która będzie działać niezależnie od miejsca

Temat 5:  Bezpieczne dyski sieciowe i możliwości niedrogich, lecz bardzo wydajnych serwerów nas.  Kilka informacji o możliwościach urządzeń, bez których ciężko wyobrazić sobie pracę firm, zarówno dużych jak i małych. Świetna kontrola nad dyskami w sieci, nad uprawnieniami do danych, szybka wymiana plików. Dostęp do danych nawet po ich usunięciu (przypadkowym lub celowym) 

12:30 zakończenie

 

 

25.10.2022 godz:9:00 

Centrum Konferencyjne Dagma 
Bażantów 6a/3 , Katowice 

Zapisy: na stronie głównej lub za pomocą maila biuro@pajeczyna.biz 

Cena: bezpłatnie – obowiązuje limit miejsc 2 miejsca/firmę

Konferencję prowadzą:

  1. Inspektor Ochrony Danych – www.inspektor-gliwice.pl
  2. Grupa Informatyczna Pajęczyna – www.pajeczyna.biz 
  3. Dagma – oficjalny dystrybutor bezpiecznych rozwiązań dla biznesu www.dagma.pl